21. - 26. května 2023

Budějovický Majáles

Jsme mladí

Přes sedmdesát studentů o věkovém průměru 17 let realizuje své větší či menší nápady a spojeni v jeden celek vytváří pětidenní projekt pro celé město a všechny jeho obyvatele bez nároku na honorář.

Každý rok jiný

Základním pilířem projektu jsou noví aktivní středoškolští studenti, kteří se každoročně připojí k realizačnímu týmu. Organizace si tak zachovává po celou dobu své existence svěží studentský charakter, který přináší stále nové kreativní nápady.

Bez rizika vstupného

Na Budějovickém Majálesu vstupné ani jiné poplatky nenajdete. Náš celotýdenní program je výhradně zdarma a za tím si pevně stojíme již 19 let.

Pokud však tvé srdce bije pro Budějovický Majáles, můžeš společně s námi přiložit ruku k dílu a podpořit konání festivalu dobrovolným vstupným - barevnou majálesovou kasičku nalezneš u našich dobrovolníků na téměř každém bodu programu

Baví nás nové věci

Snažíme se dělat věci jinak, bez kompromisů a klišé, ve všech oblastech našeho působení. Nechceme kopírovat nápady, chceme, aby se kopírovaly ty naše.

Netradiční scény

Naším cílem je přivést návštěvníky všech věkových kategorií ke vztahu s kulturou, která není zaobalena tíhou mainstreamového pojetí festivalů. My naopak vyhledáváme netradiční městské scény a seznamujeme je po dobu 5 dnů s obyvateli města i návštěvníky festivalu. Otevíráme tak brány do míst, které mohou být v běžném životě našeho města opominuta. Oživujeme tak atraktivní zákoutí zdánlivě neslučitelná s kulturním děním.

Nejsme jen festival

Nejsme jen týdenní kulturní akcí. Během celého roku se snažíme různými formami zlepšit město. Kromě Budějovického Majálesu tak organizujeme i Studentské krvebraní.

Za důvěru od srdce děkujeme:

Projekt vznikl za podpory

Hlavní produkční partner

Kreativní partner

Partneři specifických částí Budějovického Majálesu

Partneři festivalu

Mediální partneři

Ve spolupráci s