25. května 2020

Pondělní program Budějovického Majálesu

Budějovický Majáles stojí na prahu svého 17. ročníku. Letos bude jediným majálesem, který v česku proběhne. A to v živé, i v online verzi.

Neobvyklé prostory, které by si jen málokdo dokázal představit jako kulturně použitelné, festival oživuje již několik let, a letošek nebude výjimkou. Chátrající podchody u Nádražní ulice se tak v majálesovém pondělí stanou středobodem dění, odehraje se zde totiž Graffiti jam. Prostor se svěří do kreativních prstů pouličních umělců a writerů, kteří společně navrhnou vizuál a následně jej během týdne přenesou na zdi. Akce se tak stane jednou ze stop, která za festivalem přetrvá i po jeho skončení.

Hned vedle pouličních umělců si v podchodech zaimprovizuje breakdance uskupení BUDSIDE Breakers. Do celého orchestru všemožných umění se přidá i budějcká funky kapela Batáty, které v 19:30 na podiu vystřídá též rodák, DJ Veit B. Pro ty, co si chtějí vychutnat program z pohodlí svého domova poběží od 15:00 živý stream přímo z prostor Perly. Na instagramu i facebooku se nám představí letošní králové se svými soutěžními vystoupeními. Pouze během vysílání bude na sociálních sítích možnost hlasovat pro jednoho ze soutěžících.

Od 16:00 se nám v onlinu rozpovídají autorkyně známého podcastu Vyhonit ďábla o tom, jak se jim daří ničin sexuální tabu a jaké všechny bizarnosti se jim při tom přihodily. Pro ty, kteří se plně nabaží kulturními zážitky v podchodech bude v 19:00 čekat na náměstí vernisáž celotýdenní výstavy o skejtování ve městě.

Nuže, je z čeho si vybírat, a to máme teprve první z pěti majálesových dnů! Jiný majáles však letos už nikde jinde nezažiješ, natož ten budějovický. Takže nejen proto právě zítra doraž do podchodu, nebo si zapni stream a hlasuj pro svého vysněného krále!