19. května 2019

Neobvyklé scény Budějovického Majálesu

Budějovický Majáles měl odjakživa zálibu ve využívání neobvyklých míst, které jen málokterý Budějovičák zná. V minulosti za takové místo platila například střecha Metropolu, letištní hangár, prostor linkového trolejbusu, bývalá industriální továrna a mnoho dalších. Objevování neznámých a zajímavých míst ale ještě zdaleka nekončí. Letošní ročník přinese hned tři nová.

Střecha Heaven Gym 

Neboli Nebeská tělocvična. Majálesový program ale zamířil o trochu výše než na nebesa, vyrazil na jejich střechu. Na návštěvníky bude čekat velmi rozmanitý program, a zároveň romantický výhled na Náměstí Přemysla Otakara II. s nezapomenutelnými západy slunce. Hned v pondělí proběhne na střeše program s názvem Tančírna, která dám prostor všem milovníkům společenských tanců si zatančit pod vedením zkušeného lektora. 

Rabštejnská věž 

Pro někoho věž ze 14. století, pro někoho zas někdejší historické vězení. Pro Majáles perfektní místo! Jinak opomenutý prostor bude během celého týdne hostit přednášky, promítání a dokonce i jednu z královských disciplín. Jedním z promítaných filmů bude i úspěšný český snímek Úsměvy smutných mužů, který bude následovaný besedou. 

Kasárny 

Poslední místo, které je momentálně nevyužívané ze všech nejvíce. Ale také místo, které má v sobě největší potenciál vyhoupnout se díky pečlivé práci a početným dekoracím z ošklivého káčátka na krásné místo. Budějovický Majáles nevyužije kasárny pro svůj program kompletně celé, jen jejich určitou část. Každopádně i tak budou kasárny hostit kupu programu. Promítání filmu, hudební koncert, královská divadelní soutěž, debata o kulturních prostorech a dokonce i módní přehlídka. To vše bude k vidění v tomto prvním českobudějovickém brownfieldu.