28. května 2020

Předposlední den Budějovického Majálesu přinese pestrý výběr kulturních zážitků

Sedmnáctý ročník majálesu v Českých Budějovicích se blíží do finále. Jeho čtvrtý den odstartuje brunchem, po tiskové konferenci BM a dalších dvou streamech se vrhneme na živou hudbu i společné promítání.

Ve 14:30 si nezapomeň pustit živý přenos, kde se hlavní organizátoři letošního ročníku rozpovídají nejen o tom, jak vznikal program letošního ročníku.

Středa největšího budějckého festivalu, letos zapuštěného do virtuálního i fyzického prostoru, přinesla rozhovory i mnoho živé muziky. Studenti se předháněli ve svých hudebních představeních, aby získali od diváků co nejvíce bodů pro své školy. I samotní králové šli s kůží na trh, před porotou i celým publikem zahráli připravená vystoupení.

Ve čtvrtek si místo snídaně raději nechte vytrávit. Můžete tak udělat třeba při sledování záznamů streamů, které jste v minulých dnech nestihly. Od 10:30 totiž bude v kavárně Široko čekat pestré brunchové menu pro každého příchozího. Pro mnoho lidí to bude možná první takový gastronomický zážitek v jejich životě.

Komu by ale nestačil, může si od 16:00 poslechnout na instagramu vyprávění Miky Škody o silných a extravagantních zážitcích v projektu X-Challenge. Právě neobvyklé zkušenosti, jako je třeba stopování tanků, jsou totiž cesta, jak poznat sám sebe.

Pro žíznivce po hudbě bude od 19:00 vysílat folk - rocková skupina Naked Professors. K slyšení budou housle, banjo, mandoška, kytara, basa, cajon a samozřejmě zpěvy. Ta pravá show ale započne o půl hodiny později na náplavce. Pořádný pozitivní vibrace tam rozjede DJ Diabetes. Zatímco ho bude v půl deváté nahrazovat indie-pop-rockové seskupení I Love You Honey Bunny, přesune se do Žižkovských kasáren. Tam totiž předpřipraví moře kladné energie pro sledování čtyřicetileté komedie s názvem Trhák, kde si zahrál například hvězdý písničkář minulé doby, Waldemar Matuška.