28. května 2020

Středu jediného letošního majálesu v republice si nikdo nesmí nechat ujít

Po soutěžích a rozhovorech v prostředí internetu nabídne majálesový program autokino na náplavce i další kapely v Žižkárně.

Napůl virtuální ročník Budějovického Majálesu má svůj druhý den za sebou. Na ulicích i v onlinu jsme mohli zastihnout jamující studenty, chtějíc urvat nějaké ty body pro svou školu. Na streamu nám zase králové představili, jak urostlé je jejich básnické střevo, a až hluboko do večera se Žižkárnou rozeznívali tóny všemožných hudebních žánrů.

Stěžejním bodem středečního programu bude film Samotáři, na který se diváci podívají naživo, z pohodlí svého auta. I letos totiž organizátoři nevynechali autokino Na Náplavce, pravou šedesátkovou nostalgii. Pro ty, kdo by si radši zapařili na nějaké tvrdší show bude i zítra hudba v Žižkovských kasárnách. Ve 20:00 to tam rozjede indie-rap skupina Lex Barker, od půl desáté pak vylezou z hlubin skladů a budou zavírat do pasti členové P/\ST.

Než se ale vypravíte do večerních Budějovic, čeká vás celé odpoledne nabitého programu. V 15:30 se do facebookového éteru napojí studenti českobudějovických škol, aby představili své umělecké schopnosti a dali tak možnost hlasovat v komentářích pro svou školu. Hned za nimi nastoupí na obrazovku králové, od 17:30 totiž poběží druhá minidisciplína, kdy soutěžící před zraky odborné poroty i všech sledujících zahrají divadelní scénku.

Kdo si bude chtít odpočinout od nekonečného rivalství českobudějovických škol má možnost poslechnout si od 16:00 na vlnách instagramu povídání známého fotografa @hricca nejen o tom, jak ho úspěšné překonání rakoviny přivedlo k jeho životní vášni. Proč je politika (nejen) pro mladé a jak se neztratit ve víru každodenních zpráv o ní si můžete na stejném kanále poslechnout od 18:00.