Historie

  • Ročník festivalu

’21

I v roce 2021 byli organizátoři postaveni před velkou výzvu, a to protiepidemická opatření. Vymýšlení programu tedy vyžadovalo velkou kreativitu. Část se odehrávala online (například studentské jamování), část za výlohami v centru města, kde jste mohli vidět díla studentů z různých ateliérů po celé ČR, či na letišti České Budějovice, kde se odehrálo autokino.

V průběhu týdne se konaly čtyři hudební bloky na Letní scéně Slavie, na dvoře Polygonální bašty a na dvoře Dobré čajovny Dr. Stejskala. Klání v majálesové hře, Majademic, inspirované deskovou hrou Pandemic, započalo už před majálesovým týdnem a hrála se bezmála dva týdny.

Průvod a volba krále jsou základními kameny majálesových tradic. Díky aktivní spolupráci hygieny a organizátorů byl nalezen kompromis umožňující uskutečnění studentského průvodu masek s vyhlášením letošního majálesového krále, kterým se stal Kryštof Caesar z BiGy. Poslední královská disciplína se však neobešla bez kontroverze. Závěrečným pátečním večerem na letišti České Budějovice provázel Lord Martin Mikyska.

Závěrečné zprávy