’20
Před samotným začátkem festivalu ve vzduchu viselo riziko, že se vůbec neuskuteční. Kvůli koronavirové krizi, která zasáhla celou planetu, zde byla možnost zrušení. Po úpravách programu a po jeho částečném přesunu do online prostředí bylo nakonec možné festival realizovat.
Zahájen byl v pondělí 25. května Graffiti jamem, který se konal v pochodu v Nádražní ulici. Tamější street umělci, se svolením města České Budějovice, vyzdobili holé zdi podchodu a oživili tak místo, které dříve téměř nebylo využíváno. Během vernisáže hrála i studentská kapela Batáty, lokální Dj Vít Veit a konala se zde i breakdance session taneční školy BUDSIDE. Současně na náměstí Přemysla Otakara II. probíhala výstava nesoucí název Skateurbanismus, jejímž hlavním tématem byla implementace skateboardových prvků do veřejného prostoru.
Kvůli někdejším vládním opatřením bylo nutné přesunout části programu do venkovního či online prostředí. Využity byly venkovní prostory Žižkovských kasáren, kde vystupovali interperti jako Jadran, REK, Tosiro či Baby Lonely. Dále se zde v čtvrtek 28. května promítal film Trhák v dočasně vybudovaném autokině. Autokino bylo také vybudováno na náplavce u Dlouhého mostu, kde byl promítán film Samotáři. Na tomtéž místě se uskutečnil i autokoncert rockové kapely I Love You Honey Bunny.
Dominantou internetové části programu byly rozhovory s hosty v podobě streamů. Celkem jich bylo odvysíláno 5 a jejich záznamy jsou k dispozici na oficiálních facebookových stránkách Budějovického Majálesu anebo v podobě IGTV na Instagramu. Vyzpovídanými hosty byl fotograf Petr Hricko, blogerka Valentýna Procházková, zakladatelé projektu X-Challenge, provozovatelé instagramového účtu o politické osvětě Politika nejen pro mladé a dvojice slečen, které stojí za vznikem podcastu Vyhonit ďábla. Nahrávací studio bylo vytvořeno v nejvyšším patře komplexu činžovních domů Perla.
Streamováno bylo také studentské a královské jamování společně s královským slamem a závěrečnou disciplínou. U prvních třech zmiňovaných mohli diváci hlasovat v komentářové sekci o jejich favoritech. Závěrečný průvod byl z důvodu vládních nařízení omezen, tudíž oproti minulým ročníkům se nemohla zúčastnit celá škola, avšak pouhý výběr studentů, kteří doprovázeli kandidáta na krále. Post krále covidového ročníku Budějovického Majálesu obdržel Jakub Vaclík z Biskupského gymnázia a celý festival byl zakončen chill outem před klubem K2 na Sokolském ostrově.