Historie

  • Ročník festivalu

’13

162 vystoupení, dvoudenní open-air, kavárna na Sokoláku, strhující návštěvnost akcí během týdne, Vladimir 518, Shugo Tokumaru, Lenka Dusilová, orchestr, skvělé počasí a dešťová apokalysa.

Přesun openair areálu ze Sokoláku
Abychom obvyatele centra netrýznili hlukem a měli víc prostoru, postavili jsme tentokrát openair areál vedle sportovní haly. Začali jsme mu přezdívat Sloňák a vypadal skvěle. Jediné, co mu chybělo, byla drenáž.

Kavárna na Sokolském ostrově
Celý týden si mohli návštěvníci užít kavárnu ve velkém stanu na Sokolském ostrově. Každý večer kavárna ožila koncerty, nezapomenutelný pak je středeční program pro děti, na který přišla více než tisícovka lidí.

Rekordní počet umělců
Majáles nikdy v historii nenabídl tak bohatý program. Během šesti dní si návštěvníci zdarma mohli užít celkem 162 různých vystoupení a akcí. A prakticky vždy bylo narváno. Přilákali jsme také veliké množství lidí z jiných měst, média o nás psala tak často, jako dosud nikdy.

Déšť, bahno, zima v pátek a sobotu
Zatímco přes týden bylo snad nejlepší počasí, jaké na Majálesu pamatujeme, sotva v pátek vyšel průvod, začalo pršet. A přestalo v úterý. Areál se změnil v oraniště, bahnu neunikl žádný návštěvník. Ale lidé přesto ukázali svou oddanost festivalu a nejskalnější fanoušci přišli. Po Majálesu jsme vyseli novou trávu, zaházeli díry a Sloňák je zase jako dřív.