Historie

  • Ročník festivalu

’07

Našeho Majálesu si všimla organizace StudentZone (organizátoři Majálesů z Prahy, Brna a Plzně) a postavila nás před rozhodnutí zda se s nimi spojit, nebo čelit jejich komerční akci pořádané bez ohledu na náš Majáles. S vidinou rozvoje festivalu jsme se rozhodli pro spojení, které ale nakonec Student Zone i našemu Budějovickému majálesu způsobilo velké problémy.

Nabitá scéna na Dlouhé louce, která extrémně prodělala
aneb průřez mainstreamem tehdejší hudební scény. Přes nízké vstupné (99 Kč) a kapely jako Kryštof, Wohnout, Vypsaná fixa nebo Gaia Mesiah se prodalo jen 2000 vstupenek a celá scéna, kterou organizovala a financovala výše zmíněná organizace, obrovsky prodělala. Podobně to dopadlo i v dalších krajských městech, a tak se StudentZone ocitla na pokraji krachu. Kvůli její platební neschopnosti jsme pak přišli i o část slíbených peněz na realizaci zbytku Majálesu, takže jsme vzniklé manko dopláceli z vlastní kapsy. Never more!

Koncert Xaviera Baumaxy ve Velbloudu
aneb 500 lidí, kteří se snažili dostat do klubu pro 150 lidí. Ulice před vchodem do klubu byla zcela neprůjezdná a uvnitř si museli přední řady sednout, aby ti vzadu vůbec něco viděli. Skvělá atmosféra!

Star’t’air – předchůdce dnešní Dark Side of Majáles
aneb scéna v klubu K2 vyhrazená čistě pro začínající kapely, které mohly ukázat, co v nich je. Nejlepší kapela pak dostala možnost zahrát na velkém pódiu na Dlouhé louce.

Majáles (téměř) na suchu
aneb z pivovaru dorazily sudy, ale nedorazil pivní stan, pípy ani nikdo, kdo by pivo točil. Situaci zachránili jako obvykle naši obětaví kamarádi.

Pokus o největší květinu z lidí
aneb jak zorganizovat 2000 lidí v průvodu tak, aby vytvořili obrazec ve tvaru tehdejšího symbolu Majálesu – kvetoucí kytky. Po pokusu o rekord s neexistující židlí z předchozího roku (každý člověk v průvodu si sedl na kolena toho za ním a obestoupili náměstí) byl toto druhý a zatím poslední počin tohoto druhu.

Gipsy.cz
aneb romská kapela, která se v následujícím roce dostala jako první kapela z ČR na proslulý festival do Glastonbury. Skvělí hudebníci svým výkonem i profesionálním přístupem ukázali nesmyslnost veškerých předsudků.