Historie

  • Ročník festivalu

’05

Druhý Majáles pod hlavičkou Studentského kulturního sdružení České Budějovice, který opět pronásledovaly rozmary počasí. Festival ale dokázal to nejdůležitější – potvrdil životaschopnost celého projektu.

Muž s kufrem opět na scéně
aneb mysteriózní postava odkazující do daleké historie studentských oslav, která se tu a tam objevovala, někdy i záškodničila, ale nikdo vlastně nevěděl, o koho jde.

Poprvé na Sokolském ostrově
aneb po předchozích problémech na obou náměstích v centru města přišla na řadu logická volba v podobě parkoviště na Sokolském ostrově. Ostrov se ukázal jako strategická volba pro umístění hlavního programu, festival se sice posunul o pár set metrů dál od centra, ale místo každoročně potvrzuje své kvality.

Rozmanitost programu
aneb město plné zdánlivě spontánních představení, soutěží a happeningů. Rozmanité projekce na mnoha místech, divadelní představení, zkrátka město, které žije. Od té doby se pravděpodobně nepodařilo zopakovat tak intenzivní propojení festivalu se samotným městem a jeho ulicemi, které ale bylo dáno také menším rozsahem akce a velkou dávkou improvizace, kterou si při dnešní velikosti akce nemůžeme dovolit.