’04
Historicky první Budějovický majáles pořádaný Studentským kulturním sdružením České Budějovice (dále jen SKS ČB), které festival pořádá dodnes. Předtím se majálesové průvody i volba krále sice také konaly, ale v jiné podobě a s minimem kulturní náplně – nejednalo se o festival, ale spíše o studentskou oslavu. Založením SKS ČB a uskutečněním prvního ročníku se akce stává festivalem s důrazem na rozmanitý program. A právě její hudební, divadelní, filmový a street-artový náplň se stává dominantním prvkem. Navíc průvod studentů v maskách i samotná volba krále prochází významným zlepšením, které mají za cíl zvýšenou atraktivitu pro diváky i samotné účastníky.
23 minut pro -123 minut
aneb hudební vrchol celého festivalu, který se nakonec spíše nekonal než konal. Naštěstí si to Majáles vynahradil v dalších dvou ročnících, a tak fanoušci této dnes již bývalé kapely nakonec nepřišli zkrátka.
Nepřející počasí a chybějící střecha
aneb koncert, který byl plánován na velké pódium na náměstí Přemysla Otakara II., aby se kvůli dešti a chybějící střeše (firma stavějící pódium se jednoduše rozhodla střechu nedodat!) přesunul na Piaristické náměstí, kde byl ale po dvaceti minutách ukončen kvůli stížnostem místních obyvatel. Zdá se, že ten rok Majálesu někdo hodně nepřál. Problémy s neseriózní firmou tak měly být (ale bohužel nebyly) dostatečným varováním pro další generace organizátorů.
Muž s kufrem
aneb záhadné a opakované sabotáže webových stránek festivalu, střídavé objevování a mizení této zvláštní postavy.
Nadšení a cílevědomost prvních organizátorů
aneb když se ti něco nelíbí, seber se a ukaž, co sám umíš! Několik studentů gymnázia (většinou teprve na hranici plnoletosti) dokázalo, že kultura nemusí znamenat jen megalomanské akce s milionovými rozpočty, ale i s několika desítkami tisíc lze připravit festival, který zasáhne celé město. Důležité je udělat první krok a mít vůli překonávat překážky, kterých se při přípravách každý rok objevuje více než dost.