12. March. 2015

Budeme Ti pít krev! Už potřetí.

V pondělí 16. března startuje již třetí ročník Studentského krvebraní, projektu na podporu dárcovství krve. A jakou roli v tom hraje Majáles? Nemocnice shání mladou krev a ta nám díky Vám neschází. Ženevské konvence nám ale zakazují vysávat ji z Vás násilím. Je to jen na Tobě.

Před třemi lety jsme se sešli se zástupci českobudějovické nemocnice, Jihočeského kraje a Českého červeného kříže nad nápadem pomoci transfuznímu oddělení s rozšířením registru prvodárců krve. Jednak kvůli krvi samotné, jednak pro možnost kontaktovat takové lidi v případě, že se třeba v okolí Budějovic odehraje bouračka jako z Kobry 11 a krve nebude dost, tedy krom té na silnici.

Budějovický Majáles se nesnaží jen obohatit kulturní dění ve městě, chceme také šířit myšlenku dobrovolnictví a pozornosti k věcem, které nás obklopují. Připoj se i Ty k už 544 lidem, kteří v minulých ročnících sebrali odvahu jít poprvé v životě darovat krev, a pomohli tak nezištně zcela neznámým lidem.

Darování je jednoduché a přitom může zachránit život. Nemusíš rozbíjet prasátko, abys udělal dobrou věc. Pokud je Ti už 18 let, jsi zdravý, nepřijel jsi právě z tropických pralesů anebo z vězení, můžeš se objednat na transfuzním oddělení. Za chvíli je hotovo a Ty ještě dostaneš svačinu. A abychom Tě ještě trochu nakopli, při odběru se můžeš zaregistrovat do slosování o poukázky na nákup oblečení v Temple Store. Výsledek vyhlásíme v průběhu majálesového týdne. Jako odznak hrdosti taky dostaneš parádní placku Krvebraní.

Sleduj nás na facebooku a co nevidět i na novém webu. Sdílej a šiř, co můžeš, a pomoz nám šířit myšlenku Krvebraní. Darovat krev může být tak samozřejmé jako třeba uvolnit v autobuse babičce sedadlo. Prostě buď dobrej.

Pro bližší informace zavolej na stanici dárců krve (387 873 333) nebo si je vyhledej na http://www.nemcb.cz/

Na transfuzním oddělení u českobudějovické nemocnice se můžeš zastavit ve dnech:

pondělí 6:30-11:00,

čtvrtek 6:30-11:00 a 14:00-17:00,

pátek 6:30-11:00.