To The Future And Beyond

Pondělí 18:00 / restaurace Bambus

Přednáška / Česko

Vietnamci tvoří třetí největší národnostní menšinu žijící v ČR. Lidé je často znají jako pracovité prodavače z večerek, majitelé vietnamských restaurací nebo nehtových studií. Mnozí je vnímají jako uzavřenou komunitu. Jak vypadá život vietnamských imigrantů v České republice a proč se rozhodli odejít z Vietnamu?

Zveme vás na přednášku, kde se dozvíte o jejich životních příbězích a zároveň získáte hlubší poznání o vietnamské kultuře. Budeme sdílet vzpomínky, dojmy a zážitky první generace vietnamských imigrantů v ČSR/ČR.

Skrze dialogy a storytelling objevuje česko-vietnamská parta vietnamskou komunitní historii a poznává, jak se první generace integrovat do společnosti. Tato parta chce propojit mezikulturní a mezigenerační propast ve společnosti a bořit předsudky o přistěhovalcích.

Zapojte se do interkulturní interakce, při které objevíte rozmanitou identitu lidí žijící v Čechách. Chceme ukázat, jak dialogy mohou obohatit a stmelit společnost a propojit odlišné kultury. V závěru se také zmíníme o Solidárním projektu, který je spolufinancován Evropskou unií, a který umožňuje mladým lidem realizovat společensky prospěšné aktivity a získat při tom užitečné dovednosti.

Budeme sdílet tipy a rady, jak lidé mohou navázat hlubší vztahy s rodinnými příslušníky a učit se z rodinné historie a historie obecně. Představíme metody orální historie, které byly aplikovány v 12 ti měsíčním Solidárním projektu.

Z historie a životních zkušeností si každý může vzít ponaučení a moudrosti, které mohou být dále rozvinuty. Člověka to jistě obohatí a dodá nadhled tím, že pozná rozmanitost společnosti a vhled do života přistěhovalců.