21. - 26. května 2023

Máš předsudky? & Bez souhlasu

Úterý 11:00 / Park Na Sadech

Výstava / Česko

Máš předsudky?

Na této výstavě v centru města si můžeš prohlédnout příspěvky nejen o tom, jak je špatné soudit lidi na základě pohlaví. Její obsah formou krátkých komentářů a textů obecně poukazuje na problémy, které v naší společnosti kvůli předsudkům a nejen sexistickým narážkám vznikají.

Co všechno mezi takové předsudky patří? To, a ještě více se můžeš během celého majálesového týdne na Sadech dozvědět formou graficky zpracované výstavy, kterou jsme pro tebe vytvořili ve spolupráci s instagramovými profily a projekty @mlczlato a @beatsexism.

Bez souhlasu

Park Na Sadech je místem, jímž si po setmění troufnou jít sami jen odvážlivci. Násilník číhající ve křoví je přitom tak trochu mýtus. Více než polovina obětí sexuálního násilí zná totiž pachatele velmi dobře a odhaduje se, že nahlášeno je jen 8 % znásilnění.

Ve spolupráci s projektem To po Tom a Proč jsme to nenahlásili jsme ve zmiňovaném parku připravili výstavu výpovědí obětí těchto násilných činů a důvodů, proč traumatickou událost často nenahlásili na policii. Prohlédnout si ji můžeš po celý Majálesový týden.