FAMU čte a promítá

Čtvrtek 18:00 / Široko

Studentská tvorba / Česko

Tři filmy, tři čtení.  Komponovaný večer mladých režisérů a scénáristů - krátké filmy za účasti autorů střídají krátká čtení. Tři filmy, tři čtení. 

Adam Koloman Rybanský představí svůj nejnovější film Home Sleep Home o nechtěném sbližování v lůžkovém kupé, kde se potkává  nemluvný Standa s bodrým Bróňou a jeho domácí slivovicí. 

Jan Vondráček přiveze atmosferický film Na hranici hluku o mladíkovi, který se pomocí zvukových zařízení snaží komunikovat s vesmírem,  přitom nedovede komunikovat se svojí přítelkyní. 

Luboš Kučera uvede film Zelená vdova o vile politika a jeho osamělé ženy, před níž si jednoho dne postaví stan nebezpečný vetřelec, který  neohádlá odejít, dokud nebudou splněny jeho podmínky. 

Číst bude Eliška Kovaříková, dvojnásobná držitelka ceny za nejlepší nerealizovaný scénář, a to Tři příběhy o podivných dětech - krátké,  znervózňující vzpomínky. Dále vystoupí  (Edit: místo Adama Struhali vystoupí Jan Jindřich Karásek), který odhalí, co má společného alkohol a TAI-CHI a nakonec Lukáš Csicsely přečte jeden Metamorfórek.