20. května 2019

Spolupráce CNC studia s Budějovickým Majálesem

Multižánrový, neziskový festival Budějovický Majáles stojí na celoroční práci středoškolských a vysokoškolských budějovických studentů. Nejsou ale jediní, bez koho by celý týden plný kultury nevyrostl. Pomoc a podpora partnerů je mnohem závažnější a klíčová složka samotného plánování a stavby. Jedním z takovýchto partnerů je právě CNC studio.

CNC studio je společnost, zabývající se frézováním, tvořením interiérů nebo 3D reklamou v podobě nejrůznějších cedulí jak ze dřeva, plastu, tak i kompozitních desek. Již druhým rokem se rozhodli stát kreativním partnerem a supervizorem pro Budějovický Majáles. Během celého roku, ale především během festivalu poskytuje velké prostory, nářadí a své bohaté zkušenosti, takže organizátoři festivalu nikdy nejsou na nic sami a mají ohromnou pomoc jak v první teoretické fázi návrhu, tak především v té tvůrčí stránce praktické. Festival tak nemusí plýtvat peníze na kupování vybavení, nářadí a pronájem prostorů a finální verze vyrobených věcí je vždy originální, velmi kvalitní a vytvořená přímo na míru.

Výrobky vzniklé v CNC studiu jsou vidět na každém návštěvnickém kroku skrze festival. Celý týden lze narazit na scénografické prvky jako je bar v majálesové kavárně, směrovače, letošní novinku v podobě chytrých kasiček, tematické dekorace nebo sedací soupravy.

„CNC studio vzniklo především z nadšení a vášně pro CNC frézování, geometrické tvary a nové technologie výroby.” popisují zakladatelé CNC studia, proč a jak celá společnost vlastně vznikla a čemu se ve své tvorbě snaží dostát.

Návštěvníci se tedy téměř nemusí snažit práci CNC studia složitě vyhledávat. Stačí přijít na Budějovický Majáles a ukázat na jakoukoliv kvalitní a hezkou dřevěnou konstrukci. Vždy bude totiž zaručeně z CNC.