20. května 2019

Zahájení je za náma, co tě čeká v pondělí?

Tuto neděli 19.5 proběhlo zahájení již 16. ročníku Budějovického Majálesu. V duchu orchestru, vernisáže, majálesových králů a silent disca se neslo celé náměstí od šesté do desáté hodiny večerní. Odstartoval se tak další z řady májových týdnů naplněných hudbou, divadly, přednáškami a studentského života.

Nedělním zahájením ale Majáles nekončí. Hned v pondělí se jako první z programu představí “Holky, co mají kozy (a jinou havěť)” což je přednáška o každodenním životě na statku neboli obyčejné vyprávění ze života Štěpánky Kučerové a Karolíny Mikšíkové, která vydala knihu “Život, na který metr nestačí”. Tohle ale není jediný bod programu naší kavárenské scény. Minimalismus v každodenním životě je přednáška, která se snaží vysvětlit nový životní styl, straníc se jakýmkoliv zbytečnostem, které se čím dál tím více hromadí v každé domácnosti. Návštěvníci mohou také navštívit Amatérské autorské čtení nebo Café Evropa.

Filmová dramaturgie si na majálesové pondělí připravila film o lidské intimitě s názvem Touch me not. Naopak pro milovníky hudby, a hlavně té ve stylu jazz/funk, vystoupí na Sokoláku v Majálesové kavárně kapely The Funkers a Beznot. Rock´n´roll pro změnu představí Quiet Entropy či Cox&Vox od 20:30 ve Velbloudu.

Bodů pondělního programu je mnohem více, kompletní program je k nalezení na oficiálních webových stránkách Budějovického Majálesu (budejovickymajales.cz), nebo v tištěném prográmku, který získáte na jakémkoliv stánku přímo na festivalu.