26. května 2020

Co přinese majálesový úterek?

Živý program se v úterý přesune z podchodů do nedalekých Žižkovských kasáren a na streamu budou bojovat o body pro krále studenti i samotní soutěžící.

Že začal Majáles poznal dnes každý Budějčák. Ať už si prohlížel malíře přetvářející podchody u nádraží, za doprovodu živé hudby a breakdance vystoupení, nebo jen seděl doma a sledoval živý jamování králů. Zastihl nás totiž májový déšť - předznamenání vydařeného ročníku.

Že to letos bude stát skutečně za to stvrdí i zítřejší program. Dobrá zpráva je, že nás nechají organizátoři po prvním dni pořádně vyspat. První stream, rozhovor s autorkou blogu Ápres-chic se bude vysílat z prostor Perly až od 14:30. Hodinu na to se na obrazovkách ukážou studenti. Kromě pobavení bude hlavním cílem vymámit od publika co nejvíce liků pro svého krále. Samotní soutěžící se nám dostanou do onlinu dvě hodiny na to, jejich poetické improvizace bude hodnotit trojice ostřílených slamerů.

I zítra bude důvod vytáhnout paty z domu. Kromě guerill v parku Na Sadech nebo na Slepém rameni nebo buskerů v Krajinské a na Lanovce vás vyláka ven hlavně Žižkárna, ležící jen pár set metrů od podchodu. V rekonstrujícím se vojenském brownfieldu se od 17:00 budou na NAAB Stagi střídat punkové, sludge a další kapely.