9. dubna 2019

Sedmý ročník hromadného studentského krvebraní!

Studentské krvebraní uspořádalo již sedmý ročník společného darování! Letos jsme za jeden den získali 14 mladých prvodárců!

Dne 2. dubna proběhla již sedmá „Týmová oběť“ studentského krvebraní. Na českobudějovické transfúzní stanici se za pouhé tři hodiny sešlo na 14 mladých studentů, kteří šli darovat úplně poprvé. Jednou z nich byla také 19-ti letá studentka Biskupského gymnázia, Daria Sevastianova: “Mám modřinu a jsem naštvaná!”, sdělila se smíchem pár hodin po jejím prvním odběru. Chvíli poté se ale přiznala, že jí hřeje dobrý pocit u srdíčka. A přesně to je jeden z hlavních cílů Studentského krvebraní.

Celý tento neziskový projekt vznikl s cílem rozšířit povědomí o darování mezi mladé studenty a ukázat jim, proč je darování krve důležité pro jejich okolí. A zatím se náramně daří. Za celou svou existenci, darovalo s krvebraním už okolo 1500 prvodárců! To představuje přibližně 700 litrů krve, která posloužila dobé věci. Akce probíhá vždy od poloviny února, do konce května.

Týmová oběť je pak den, kdy jde darovat velká část týmu Budějovického Majálesu, která sezve všechny studenty ze svého okolí, kteří s návštěvou transfúzní stanice například kvůli strachu otáleli.