Pravidla keškobraní

Pravidla vycházejí z celosvětově známe hry Geocaching. Samotná keška v sobě obsahuje kód, který je budete snažit získat. Na základě nalezení kešky získáte body pro svého krále.

Jedním z hlavních úkolů hledače je rozluštit indicii, která ho dovede k místu, kde se keška nachází. Tyto indicie naleznete v keškomapě, která bude zveřejněna těsně před spuštěním hry. Pozornost ale věnujte i našemu Instagramu!

Co by měl mít správný hledač u sebe? Rozhodně propisku a kus papíru, kam si bude zapisovat jednotlivé indicie, telefon a v něm mapy (stačí od Google nebo Apple).

Jaké typy kešek budou?

Mysterka
Jedna z nejjednodušších kešek. V keškomapě se zobrazí lokace, v jejímž okolí se schránka nachází, a indicie, podle které se dostanete k cíli.
Multikeš
Nalezením kešky z keškomapy to zdaleka nekončí. To je akorát odrazový bod, který vás navede k dalším a dalším keškám. Jejich postupným řešením se dostanete až k finální kešce.
Živý terč
Tvým úkolem bude najít člověka, který ti kešku předá
Bleskovka
Jednou za čas se v keškomapě uvolní souřadnice, vítězí ten, kdo ji nejrychleji uloví

Hra začíná v sobotu 18. 5. 2019 a končí ve středu 22. 5. 2019.

Nové kešky budou vypouštěny v následujících časech:

Sobota 18:00 – půlnoc
Neděle půlnoc – 17:00
Pondělí 15:00 – 23:00
Úterý 15:00 – 23:00
Středa 15:00 – 23:00

Některé druhy kešek jsou méně časté, jiné zase více. Podle jejich složitosti jsou různě obodované:

Mysterka 15b.
Multikeš 20b.
Živý terč 10b.
Bleskovka 8b.
  • Schránky jsou označeny štítkem s logem Budějovického Majálesu, bezpochyby je proto poznáte. Po nalezení kešky schránku necháte na svém původním místě, pouze z ní vyndáte papírek s kódem, aby bylo jasné, že je keška ulovená.

  • Všichni hráči jsou povinni se chovat slušně. Je nepřípustné, aby se hráči z různých škol hádali o to, komu keška náleží. Právo na ní má hráč, který se kešky dotkne první. Je vyloučeno, že si budou hráči při lovu kešek násilně bránit, pošťuchovat se, tahat za oblečení, …

  • Při lovu po 22. hodině je zakázáno jakkoliv rušit noční klid.

  • Pokud organizátoři zjistí, že k něčemu takovému došlo, bude škola potrestána odečtením 100 bodů z celkového hodnocení.

  • Je zakázáno vědomě ničit cizí majetek; kešky jsou schované tak, abyste je našli bez jakéhokoliv poškozování.

Souřadnice kešek jsou zadávány ve formátu desetinného čísla. Pozor, ať je nezaměníte s formátem ve stupních. Celá a desetinná část je oddělena tečkou, zeměpisná délka a šířka je oddělená čárkou.

Například Samsonova kašna má souřadnice: 48.974551, 14.474339

Všem hráčům přejeme šťastný lov!

Mapa