Historie

  • Ročník festivalu

’18

Své patnácté narozeniny oslavil Majáles romantickou novinkou loďokinem, návratem starých a dobrých českobudějovických VEES na majálesové hudební pódium, znovuobnovením majálesové MHD linky, která své osazenstvo skutečně sveze na hudební vlně.

Leyya, Ventolin, Too Many T´s, Ghost Of You či Gudrun Von Laxenburg. Pokud někdo během týdne nezaslechl tato jména, jakoby by tam vůbec nebyl. To stejné by se dalo říct i o dešti. Budějovickomajálesové počasí dostálo svému jménu a ve čtvrteční podvečer nadělilo návštěvníkům takový slejvák, že holinky, pláštěnky a deštníky nedokázaly splnit podstatu své existence. Ale stejně jako každá správná americká romantická komedie, i Budějovický Majáles vždy končí happyendem a páteční open-air se dal přejít s téměř suchou nohou a ve vzácných momentech i se sluníčkem v zádech.

Na prknech, která znamenají majálesový svět zazářilo divadlo This is (not) Europe, v historickém jádru města se odehrál Specific skate jam a něco o svém dobrodružném životě přijela přdnést fotoreportérka Jarmila Štuková a dokonce i žurnalistka Saša Uhlová.