Historie

  • Ročník festivalu

’12

Našlapaná divadelní scéna včetně premiéry hry Divadla Continuo, dvoudenní Sokolák, prosluněný týden a propršená sobota, Piarisťák zaslíbený dětem a streetartu, majálesová kancelář v centru města, největší průšvih a nejlepší fanoušci.

Dvoudenní openair
Pohádka o tom, jak se v pátek Sokolák naplnil k prasknutí, jak Rocky Leon strhal všechny statistiky týkající se odpoledního openair dění a The Feud přispěli k davovému šílenství, a jak v sobotu lilo, Princess Chelsea rozehnala mraky a nakonec všechno dobře dopadlo.

Průser, sbírka a věrní fanoušci
Aneb jak jsme špatně počítali, pršelo a naši fanoušci nás zachránili. V takovouhle vlnu podpory jsme ani nedoufali, když jsme spouštěli záchrannou akci. Nicméně jsme našli ohromný potenciál v našich fanoušcích a zjistili jsme, že nás máte vážně rádi. Zajímavostí je, že se sbírky zúčastnili i někteří umělci, kteří na Majálesu vystupovali.

Autokino
Amerika 60. let na náplavce u Dlouhého mostu? Proč ne. Vyprodali jsme všechny brambůrky i popcorn a naši návštěvníci zjistili, že nefunkční anténa je skvělou příležitostí k navazování kamarádských vztahů („my nic neslyšíme!“ „tak pojďte k nám“).

Barevné kapky na dlažbě
Premiéra majálesového navigačního systému v podobě kapek nastříkaných na chodnících. Pochopení navigace na základě odpovědí respondentů odhadujeme na zhruba jednoho návštěvníka ze sta a jednoho člena týmu z deseti, a co hůř: barevné kapky nakonec nesmyl slibovaný (a zprvu i obávaný) déšť, ale až naše rýžáky.