Historie

  • Ročník festivalu

’09

Festival po letech opustil parkoviště před sokolovnou a přesunul se do zelenější části Sokolského ostrova a nabídl dosud nejlepší hudební program, ve kterém nechyběla dnes již kultovní jména jako Tata Bojs, WWW, MIDI LIDI nebo OTK. Respekt si získala i divadelní dramaturgie, která pozvedla celý festival.

Tata Bojs
aneb do letoška největší a nejlepší koncert, který kdy na našem Majálesu byl. Tata Bojs přijeli na jih Čech po dvou letech a i díky nim přišlo na Sokolský ostrov téměř deset tisíc lidí!

Strhující závod králů
aneb kdo má rychlejší vůz a silnější pohon, vyhrává!

Peripetie s kabelem
aneb jak sehnat 200m kabel, který utáhne obří pódium, chlazení piva a desítky stánkařů. Ještě dva dny před akcí se to zdálo nemožné.

Nekorektní jednání společnosti Bohemian Promotion
aneb jak řešit situaci, kdy jsme museli tři týdny před festivalem škrtnout z rozpočtu domluvených 750 tisíc Kč. Kvůli tomu jsme na poslední chvíli rušili již domluvené kapely nebo složitě vyjednávali o snížení ceny.

Dark Side of Majáles
aneb protest proti faktu, že na Majálesu chyběly místní kapely. V Brownu a Legendě vystoupilo dohromady 13 kapel a jak jinak nazvat takovou akci, než Temná strana. Další rok se už organizátoři Majálesu poučili a Dark Side se tak stal nedílnou součástí festivalu.