Úterý 20:30 / Háječek
Cover fotka

Majálesová PechaKucha

přednáška / ČESKÁ REPUBLIKA

Zveme tě na již jedenáctou PechaKucha v Háječku, tentokrát v majálesové edici! 

 

Zdeněk a Miroslav Chmel / architekti ze studia Malý Chmel ukáží, jak by mohla vypadat budoucnost Háječku – místa, které kdysi bývalo rybníkem a kde mělo vzniknout druhé centrum města.

Javier Jesús Escobar Castillo a Adéla Janušová / odmala milují hudbu a tanec, pořádají budějovickou Rumba Latina party a společně tvoří pravděpodobně nejlepší taneční pár salsy ve městě.

Robert Zajíček / jedna blbá fotka a tvůj život může být naruby. O projektu “Vagonáři“ promluví přednosta kliniky popáleninové medicíny FNKV, kde se věnuje především popáleným dětem.

Jiří Charvát / dvojnásobný vítěz Mistrovství ČR ve slam poetry. Vedl tým copywriterů, měl milé kolegy, hezké peníze, společenský status. Jenže najednou … nevydržel to a dal výpověď.

Barbora Bálková / absolventka AVU v ateliéru Jiřího Davida, výtvarná umělkyně a fotografka, která spojuje klasickou malbu, fotografii a nová média do magických obrazů takřka divadlení estetiky.

Šimon Presser / mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic zachraňuje lidské životy po celém světě. Jak je můžete podpořit Vám řekne jejich český šéf direct marketingu.

Patrik Josífko / o šamanech a šamanismu, hledání pokory a síly, tradičních rituálech a šamanské léčbě, starodávné mayské kultuře a jejím spirituálním odkazu dalším civilizacím.

Hiromi Ogata a Pavel Janšta / netradiční česko-japonský pár z Vodňan představí tradiční formu japonské poezie Haika, což je nejstručnější forma literárního žánru na světě.

Tereza Jurečková / co kdyby po Praze prováděli bezdomovci? Spoluzakladatelka sociálního projektu Pragulic, za který obdržela ocenění Společensky prospěšná podnikatelka roku.

Jana Tichá / ředitelka Observatoře Kleť, kde koordinuje planetkový program, který patří v oboru vyhledávání nových planetek, asteroidů a komet k nejúspěšnějším na světě.

Sára Lučanová a Jakub Raus / organizátoři Budějovického Majálesu. Co za tím vším vlastně stojí?