Úterý 18:00 / Velbloud
Cover fotka

CzechTek

filmy / ČESKÁ REPUBLIKA

Tento snímek mapuje dosud nezdokomentovanou část českého undergroundu, tekno. Na území Čech vzniklo po pádu železné opony skvělé zázemí pro vývoj nové subkultury, která se zde vyvinula v takovém měřítku, které nemá v Evropě obdoby.

Režisérka Rozálie Kohoutová, autorka dokumentů FC Roma nebo Gottland, vytvořila velmi autentický obraz největšího rozkvětu tekna v ČR. Režisérka podnikla cestu časem, při které získala mnoho materiálů.Vyzpovídala DJs ze Spiral Tribe, kteří českou tekno scénu velmi inspirovali. Díky spoluprácí s Jakubem Hradílkem, který dokumentoval dění od 90. let, se jí podařilo vytvořit velmi obsáhlou retrospektivu.

Dokument lze vnímat jako nezaujatý vhled do jedné z velmi diskutovaných českých subkultur posledních desetiletí . Vzhledem ke střetům s těžkooděnci při koncertech pod širým nebem, drogovému pozadí a otevřené kritice ze strany politiků se zvedla kolem roku 2005 vůči teknařům velká společenská nevole, která ovšem přišla až v konečné fázi české tekno éry. Tak se přijďte podívat jak to všechno nejen začalo.