Úterý 19:00 / Kampa Jihočeské univerzity
Cover fotka

AVA kolektiv & Moving spaces

creative forum / ČESKÁ REPUBLIKA

AVA je kolektiv producentů, promotérů a lovců zvuků rozkročený mezi Brnem a Bratislavou. Jeho aktivity vycházejí ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku. Ať už v případě experimentálních koncertů a rave parties, které AVA přináší na nečekaná místa městského prostředí, tak v tvorbě improvizační skupiny Moving Spaces.  

Živá improvizace toho kvartetu má podobu zvukové koláže rozkročené mezi futuristickým koncertem současné klubové hudby a instalací abstraktních zvukových krajin. Výsledný zážitek spočívá v interakci posluchače, jeho pohybu, 4-kanálového prostorového zvuku a terénních nahrávek posbíraných po celém světě.
Koncert Moving Spaces uvede přednáškou zakladatel projektu Snediggen Snurssla. Bude hovořit o tom, jak každý z nás může den co den prožívat své vlastní hudebně-zvukové skladby, a o tom, jakou roli v našem vnímání hudby může hrát prostor a komunita.

 

Přednáška a projekt Moving Spaces se bude konat v rámci spolupráce s Jihočeským divadlem a evropského programu PlatformShift+