Pondělí 15:00 / Horká Vana
Cover fotka

AMNESTY INTERNATIONAL - film a beseda

filmy / ČESKÁ REPUBLIKA

Zveme vás na Amnesty/Solidární pondělí do Horké Vany!

Kdo jsme?

BAS - Budějovická aktivistická skupina Amnesty International je parta lidí, kteří podporují boj za lidská práva pomocí veřejných akcí a podepisováním petic. Během 2 let se nám podařilo sesbírat více 5000 podpisů a přispět tím k osvobození několika nespravedlivé vězněných po celém světě.

https://www.facebook.com/budejovickaamnesty/

SHS - Studentské hnutí za solidaritu

Studentské hnutí za solidaritu je nově vzniklá platforma, která si klade za cíl pomoc uprchlíkům a seznámení společnosti s otázkami souvisejícími. Úlohu univerzity vyjadřovat se ke společenské situaci a zasazovat se o uchovávání humanistické a demokratické tradice považujeme za velice důležitou a jako studenti cítíme zodpovědnost za hlas akademické obce, jenž rezonuje ve veřejném prostoru.

https://www.facebook.com/shzsceskebudejovice/?fref=ts

 

Na co se můžete těšit?

14:30 Vernisáž výstavy Egypt 2011 - 2016

Povedlo se nám získat soubor fotografií od egyptského fotoreportéra známého jako Shawkan a záběry členú hnutí April the6 z protestních akcí v Egyptě.  Chceme tak představit demokratizační hnutí April the6 nominované na Nobelovu cenu míru a  podpořit nespravedlivě vězněné v zemi faraonů. (Shawkan vězněn od roku 2014, hrozí mu trest smrti.) Přijďte si s námi ťuknout na zdar výstavy! Nestihnete-li fotky v pondělí, nesmutněte a přijďte v úterý, středu, čtvrtek nebo pátek....

 

A pozor, v 15:00 začíná film Uzavřené moře, po něm následuje beseda o filmu a čemkoli budete chtít ....

 

Amnesty International and Students Movement for Solidarity invite you

14:30  Vernissage of the exhibition

The exhibition consists of two portfolios. The first gives us an insight into the Egyptian pro-democratic movement called April 6 (nominated for the Nobel Price for peace), the atmosphere of the revolutionary days, the peaceful protests and the violently repressed efforts to democratize the country. The second set of photographs presents the work of photographer and journalist Mohamed Abu Zaid, widely known by his nickname Shawkan. Photo reporter Shawkan was imprisoned in 2014 while doing his job and taking photos of the violent dispersion of the anti-government protests. For over two years, he was kept in prison and tortured –a clear violation of Egyptian law. He was found guilty in 2016 and he is threatened with the death penalty.

You won’t make it to the exhibition but you want to learn more about Shawkan or support Amnesty’s efforts to free him? You can find more information on his case and the petition at https://www.amnesty.org/en/get-involved/take-action/journalism-is-not-a-crime-free-shawkan/.