Úterý 21:00 / Majálesová kavárna
Cover fotka

VĚC MAKROPULOS

rap / ČESKÁ REPUBLIKA

Hudební kapela Věc Makropulos pochází z východních Čech a vznikla v roce 2010. Momentálně má základnu v Pardubicích. V roce 2011 vydala demo album Obcházíme realitu, v lednu roku 2011 odehrála první koncert v garáži a od března téhož roku začala pravidelně objíždět koncerty.

Od počátku se zaměřuje na tvorbu inspirovanou převážně americkými kapelami, jako jsou například Rage Against the Machine, Red Hot Chili Peppers nebo Dog Eat Dog (kterým například v roce 2013 předskakovali). Věnují se moderní hudební produkci inspirované těmito a dalšími vzory.

Rytmický základ kapely tvoří kytara, basa a bicí, je doplněn o klávesové nástroje, samply a trubku. O texty a rap se stará dvojice MC‘s podpořená vokály.

Roku 2014 vychází album Hudba je krádež, které se pokřtilo na pravidelné každoroční akci Crossover Rap Night, pořádané kapelou v Kostelci nad Orlicí. Kapela se úspěšně účastnila několika prestižních hudebních soutěží, na jejichž vrcholu byla finálová účast na GBOBU v roce 2014, kde obsadila druhé místo v celorepublikovém finále. Od tohoto roku se pravidelně prezentuje na velkých českých festivalech, jako jsou např. Votvírák, Rock for People, Hip-Hop Kemp nebo Mighty Sounds a Sázavafest. Skupina se za šest let svého působení dostala také do povědomí české klubové scény, kterou si získala živostí svých koncertů a kvalitním zpracováním vlastní produkce.

Rok 2015 je ve znamení velkých změn. Odchází zakládající člen, kapelník a basista Matěj Stráník. I když to atmosférou otřáslo, kapela je mu vděčná za jeho přínos a pokračuje dál. Příbírá na post basisty nového člena - Profesora Zghe. Její aktuální složení je tedy: Black Smith Fucker Boy (rap), MC Pepíček (rap), Kuba Štrba (bicí), Johny the Bell (kytara, zpěv), Heydiss (klávesy, trumpeta, zpěv) a Profesor Zghe (basa).

V roce 2016 pokračuje v koncertování a postupně pracuje na materiálu k EP Každej pes jinej rap, které vychází začátkem roku 2017 a je jakýmsi uzavřením všech předešlých kapitol.