Pondělí 20:00 / Letiště České Budějovice
Cover fotka

Tereza Ondrová, Peter Šavel: Boys Who Like To Play With Dolls

performance / ČESKÁ REPUBLIKA

 Společnost nám odmalička vštěpuje genderové stereotypy. Růžová je pro holky, auta pro kluky, holky si hrají s panenkami a kluci nebrečí. Gender – tedy sexualita osobnosti – je mnohem spíš než jevem biologickým (jako tomu je u pohlaví) fenoménem společenským. Podstata toho, co znamená bytí mužem nebo ženou, nevychází pouze z množství estrogenu či testosteronu v těle, ale je z podstatné míry výsledkem společenského vlivu či rozhodnutí, vzdělání, procesu socializace.

Přijměte pozvání do fantaskního světa, v němž mužský a ženský princip nemusí být totéž co muž a žena. Tvůrčí setkání dvou osobitých choreografů a performerů, kteří se setkali při úspěšném projektu Much More Than Nothing. Pohyb a tanec se v tomto projektu stává prostředkem pro vyjádření kontrastu mezi projevy těla a duše, mezi genetickými danostmi a společenskými předsudky ve snaze zpochybnit nejrůznější společenské stereotypy a nahlédnout tematiku genderu čistě fyzicky.

Tuto akci je nutno zarezervovat přes GoOut: https://goout.net/cs/festivaly/budejovicky-majales-2017/kxawb/#"T":"2017-05-22T10:00:01". Představení jsou ve společné produkci s Kredance a s podporou Ministerstva kultury ČR.  

A to bychom nebyli my, kdybychom ti nepřipravili originální dopravu až k branám hangáru! Loňské autobusy jsme vyměnili za vlaky a ty se tak můžeš těšit na spanilou jízdu, která tě naladí na celé představení. Jediné, co budeš potřebovat, je tvoje vstupenka z GoOutu, proto ji měj stále u sebe. Tak se pohodlně usaď a bav se, my se o tebe postaráme. Jízda začíná v 18:50 na 3. nástupišti.

Představení na letištní scéně uvádíme za podpory Jihočeského divadla.