Čtvrtek 15:00 / Sokolský ostrov
Cover fotka

PRSAKOULE

workshop / ČESKÁ REPUBLIKA

Jsme Loono [čti lůno]. Ukazujeme, jak je prevence důležitá. Pořádáme vzdělávací workshopy a přednášky ve firmách, školách i na festivalech. Píšeme články a natáčíme videa. O zdraví a těle mluvíme srozumitelně, nestrašíme děsivými statistikami a inspirujeme ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas.

Jsme tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a jiných nadšenců. Společně sníme o tom, že změníme svět k lepšímu.

Záštitu nad námi převzala 1. lékařská fakulta UK. Našimi odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie, kardiologie i praktického lékařství.

Obrátit se na nás mohou také mladí pacienti s rakovinou prsu, varlat i jiných orgánů, které rádi začleníme do naší komunity, poradíme jim, vyslechneme a pomůžeme s čímkoliv, co bude třeba. Dále nás mohou také kontaktovat firmy, školy a jiná zařízení, která mají zájem o jeden z našich workshopů na téma #prsakoule nebo Srdce.

Naše první kampaň "Sahám si na ně každý měsíc – #prsakoule" upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat. Jejím cílem je naučit mladé lidi, jak si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit rakovinu včas. Málokdo totiž ví, že by na ně alespoň 1× měsíčně měl sáhnout správně a provádět tzv. samovyšetřování.

V oblasti prevence jsme vyškolili 12 000 lidí, z čehož 32 si následně odhalilo rakovinu v časném stádiu. To nám ale nestačí, chceme, aby těch včas odhalených bylo mnohem víc.

Spouštíme proto kampaň Žiješ srdcem, která naučí zejména mladé lidi nejen to, jak včas předcházet kardiovaskulárním onemocněním i jak je včas odhalit, ale i jak se zachovat, pokud se s infarktem či mrtvicí setkají u sebe nebo u někoho ve svém okolí. Málokdo totiž ví, jak se o svoje srdce & cévy správně starat. Oficiálním hashtagem kampaně je tentokrát #zijessrdcem.

Sledovat nás můžete i na dalších sociálních sítích pod @loonocz.

Loono tým <3.

www.loono.cz