Sobota 00:15 / Majálesová kavárna
Cover fotka

MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO

rap / ČESKÁ REPUBLIKA

Kamarádi z katedry alternativy pražské DAMU Jan Vejražka (rap, texty) a Jiří Konvalinka (hudba) v roce 2010 dohání bohémství. Aby neskončili v nelibosti vlastních rodin, nemajíce žadné prachy na dárky, musejí nahrát pár písniček a nadělit je pod stromeček. V roce 2011 se situace kupodivu opět opakuje a vzniká demo druhé. V tu chvíli už se vtip stává natolik vážným, že vše přestává být legrace, a tak vzniká kapela Mutanti hledaj východisko. Když nemůžeš – tak přidej.

Jeden se ochotně a uvěřitelně vtěluje rapem do rolí – většinou lidí, které byste nechtěli potkat. Druhý tomuto úchylnému kabaretu staví silné post-apokalyptické beaty. Ve svých skladbách nejen hrají, ale přímo staví až bizarní příběhy. Rok 2012 i 2013 jsou pro Honzu s Jirkou ve znamení zlatého úspěchu, ve vysokém rytmu hrávají na jachtách a večírky zlaté mládeže si bez nich nedokáže představit opravdu, ale opravdu nikdo. Jan s Jiřím kupují domy, mercedesy i silikony.

Všechno však jednou končí a na podzim roku 2014 zalézají Mutanti zpět do díry. Do Vánoc zbývá měsíc, je čas. A tak v prosinci roku 2014 minimálně půlka Prahy a okolí na Vánoce stahuje jejich první desku “Můj bůh září do mých temnot – černoch“. Deska vyšla na audiokazetě u labelu Landmine Alert. Navzdory, nebo však právě díky takovému přístupu, se jim podařilo vytvořit dílo v našich poměrech jedinečné, které vás bude až mrazivě bavit.

V listopadu 2016 vyšla opět u Landmine Alert v pořadí druhá deska kapely. Jmenuje se “PLSCVTGTUAUVGTU — alternativní tresty & opatření“.

S jedinečným stylem a flow u nás ukončí program na pátečním open-airu!