Čistý festival

Jak třídit odpady za odměnu

Na Budějovickém Majálesu můžete třídit odpady a na stánku Čistý festival za to dostat odměnu. Dárku se dočká každý, kdo přinese určité množství plastů nebo papírů. Jak na to? Stačí přinést deset nebo dvacet plastů/papírů přímo na stánek Čistý festival. Tam je lze vyměnit za stírací los. Celkem můžete vyhrát devět různých odměn a nechybí ani speciální odměna pro žíznivé fanoušky. Dvacet tříděných kusů plastů, například pivních kelímků, odměňujeme speciálním žetonem na jedno pivo zdarma!

Jak třídit do barevných košů

Odpady můžete také třídit do několika speciálních barevných košů přímo ve festivalovém areálu. Žluté koše jsou na plasty a modré na papír. Všechny odpady z barevných košů úklidová četa sváží do speciálních velkých kontejnerů, které putují přímo k druhotnému zpracování - recyklaci. Pokud budete mít štěstí a při třídění do barevných košů vás přistihne promoteam Čistý festival, získáte zdarma recyklovaný znovu použitelný kelímek ze speciální limitované edice.

Budějovický Majáles je Čistý festival

Kromě toho, že u nás budete třídit odpady, pomůžete také Budějovickému Majálesu získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je již 11 let udělována společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům a letním akcím za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté. Čistý festival prostě změnil české festivaly.