07. June. 2018

Skupina ČEZ hlavním partnerem Budějovického Majálesu

Budějovický Majáles letos oslavil 15. výročí a velký dík patří hlavně Skupině ČEZ, která se stala hlavním partnerem celého festivalu. Díky jejich finanční podpoře si návštěvníci mohli užít na 150 bodů programu na více než 12 lokacích v centru města.

Skupina ČEZ se významně podílela na rozpočtu celého festivalu, a tak jste si v průběhu týdne mohli užít kulturu z různých koutů světa. “Jsme vděčni, že se nám podařilo získat tak významného partnera,” usmívá se David Mulica, ředitel festivalu,”doufáme, že spolupráce vydrží i do dalších let,” dodává.

Celý festival vypukl nedělním zahájením na Náměstí Přemysla Otakara II.. V neděli 20 května tak odstartoval týden, který oživil celé centrum Českých Budějovic. Kulturní zážitky čekaly na diváky na Sokolském ostrově, na Piaristickém náměstí a v neposlední řadě i v Českém rozhlase. Program se vyznačoval hlavně různorodostí a také tím, že každá věková skupina si v něm mohla najít to své.

Festival vyvrcholil pátečním průvodem škol, kterého se zúčastnilo na 4000 studentů z 18 středních škol. Po průvodu proběhla závěrečná disciplína tří kandidátů na krále. Jednou z hlavních cen pro vítěze byla i návštěva Elektrárny Temelín IC ETE, kterou si král užije se svou třídou. Ceny tak díky Skupině ČEZ nabrali i edukativního rázu.

Po průvodu následovala velkolepá Open Air Show, na které vystoupily zvučná jména české i zahraniční scény. Pátečního programu se zúčastnilo přes 5000 návštěvníků. “Bez podpory našich partnerů by se nám nikdy nepodařilo představit našim návštěvníkům tak kvalitní kulturu,” hodnotí s vděkem Michaela Šimková, programová ředitelka festivalu.