23. May. 2018

Budějovický Majáles se blíží do finiše. Co nabídne předposlední den?

Ve čtvrtek se Budějovický Majáles dostane i za hranice historického centra, protože se po roce znovu vrací Majálesová MHD linka. Den ale bude nabitý i jinak.

Nejdůležitější bod programu z celého týdne je pro nás hlavně Debata o kulturních prostorech, na které vystoupí Jaromír Talíř (náměstek primátora pro kulturu), Lukáš Průdek (ředitel Jihočeského divadla), Barbora Jílková (výkonná ředitelka Kredance), Otta Kovařík (Cafe klub Slavie), Jan Němec (hlavní architekt města) a Miroslav Vodák (CBArchitektura). Celou debatu bude odmoderuje Ondřej Kašpárek.

Odpoledne bychom tě rádi pozvali na přednášku Jarmily Štukové, fotoreportérky, která se od roku 2005 zaměřuje na země sužované válečnými konflikty chudobou či sociálními problémy. Ve čtvrtek se zaměří na téma války s Islámským státem v Iráku a Sýrii.

Již od 15:00 se můžeš provézt v Majálesové MHD lince, kde vystoupí Sbor Mendík z Gymnázia J. V. Jirsíka, Pilot Season, trio Lekses a nakonec punkový Prášek Proti Blbosti.

Posledním divadelním představením letošního ročníku bude Hygiena krve v podání divadla Líšeň. Hra inspirovaná svědectvími a vzpomínkami lidí, kteří prožili holocaust, ale i dobovými dokumenty, projevy nacistických vůdců a texty ze současných militantních neonacistických webů začíná již 16:00.

Všech 16 králů si užije svou poslední velkou chvíli na DJ´s battlu, který proběhne v prostorech domu Dr. Stejskala 11.

Šapitó na Sokolském ostrově naposledy rozezní v rytmu Britghter Days, Donnie Darko a Pilot Season. Předjezd páteční Open Air pak bude pokračovat v klubu Velbloud v podání Madhouse Express, Sýčka a Června.

Celý program nalezneš na http://budejovickymajales.cz/program.