24. May. 2017

Čtvrtek bude tou správnou warm-up party před Velkým pátkem

Čtvrtečním dnem pomalu, ale jistě vrcholí Budějovický Majáles! Obzvláště večerní program bude nabitější než jakýkoli z předchozích dní. Ve čtvrtek se také dozvíme, kdo z kandidátů na krále postoupí do finální disciplíny.

Program začne už v 14:00 v Horké Vaně, kde proběhne přednáška o MANIPULACI VE VZTAZÍCH, A JAK JI POZNAT. Čtvrteční večer v Horké Vaně přinese i další novinku letošního programu - LAN PARTY.

Pokud máš rád jídlo, zajdi do Kavkárny na PŘEDNÁŠKU O PLÝTVÁNÍ JÍDLEM.

V Široku tě čeká hudební večer v podání PIÁNA LIBÁNSKÉHO a SPONTANNÍ DISCO DJs. Hned nad Širokem v Coworking centre se bude odpoledne promítat dokument GIRL POWER.

Český rozhlas bude také bohatý na odpolední program. Od 15:00 se můžeš těšit na besedu s MIRKEM VODÁKEM z CBArchitektury. Do Českého rozhlasu si můžeš přijít i zatancovat na WORKSHOP IRSKÉHO TANCE a večer zhlédnout film TONI ERDMANN.

Do Kostela se přijď setkat s P. NĚMCEM I. a rovnou zůstaň i na vystoupení BIGYsboru a SBORU SE “Z”.

Pokud se chceš naučit baletit, přijď na KREDANCE KURZY.

Na Sokolském ostrově můžeš díky projektu PRSAKOULE zjistit vše o prevenci rakoviny prsu a varlat, nebo si popovídat s AMNESTY INTERNATIONAL o lidských právech.

Již v 15:00 vystoupí na Náměstí Přemysla Otakara II. naši letošní kandidáti na krále, kteří ukáží to nejlepší, co umí v KRÁLOVSKÉM JAMU.

Kousek opodál u Černé věže bude místo vyhrazené pro všechny zamilované, takže pokud chceš napsat milostné psaníčko svému milému, přijď s námi PSÁT LÁSKU.

Zítřek bude ideálním dnem i pro skejťáky, pro které si organizátoři připravili tradiční SKATE CONTEST.

V KD Metropol se odehraje DERNISÁŽ DOTEKY, která bude interaktivně propojena s německým festivalem KONTAKT - DAS KULTURFESTIVAL.

Ve čtvrtek se program Budějovického Majálesu vrátí zpátky na střechu KD Metropol. Vystoupí rakouští FAREWELL DEAR GHOST a OPAK DISSU LABEL.

FAREWELL DEAR GHOST poté rozezní svým indiečkem i Majálesovou kavárnu. Ještě před rakouskou kapelou vystoupí TENSALOMI či ukrajinský interpret SASHA BOOLE. Večer zakončí budějovičtí THE DRAIN.

Milovníci ostrého humoru ocení program v River Music Clubu, kde vystoupí uskupení UNDERGROUND COMEDY.

Večer to bude žít hned ve třech různých klubech. V K2 zahrají LIBIDO CHALLENGE, CAESAROVY KANADY a HIROSHIMA NIGHTMARE.

Noc v Komiksu budou mít v režii zase DJs - BUKI, ALYAZ a TVYKSE.

Velbloud nezůstane pozadu - těšit se můžeš na PETRA VAŘEŠÁKA, THE ROZLADĚN, TORNADO LUE a následnou AFTERPARTY.