21. May. 2017

Íčko Majálesu přímo na Náměstí P.O.II.

Chceme být víc vidět v ulicích, stará známá písnička. Letos k tomu ale směřujeme víc než kdy jindy. Vzali jsme si totiž na pomoc i architekty, a to dokonce až z Liberce. Kancelář Mjölk architekti můžete z Budějovic znát již z dřívějška, skrze projekt Týden v sobě, v rámci kterého umístili na náměstí minimalistický posed. Společně teď ale chceme vytvořit něco jiného – místo pro setkání organizátorů festivalu a Vás, našich návštěvníků.

Zkrátka, postavíme přímo na náměstí infostan, který bude vedle tradiční kavárny na Sokoláku druhým nejdůležitějším centrem festivalu. Sloužit bude i jako odpočinková zóna a do jisté míry vlastně i dílna. Celá tahle akce bude totiž jeden velký workshop architektury a práce s materiálem, v rámci kterého kromě stanu vzniknou i další instalace, které se objeví na místech, kde je rozhodně nepřehlédneš.

Co ale ten workshop?
Zapojit se může každý, budeme ale rádi, když nám k tomu vyplníš tenhle krátký formulář. Čeká tě sedm dní zábavy, práce a zajímavých informací ve společnosti super lidí. Pracovat se bude především se dřevem, to se ale díky naší spolupráci s truhlářskou firmou Hakr Beta nespálí, nýbrž využije při dalších stavbách. Oficiálním výstupem pro tebe jako účastníka bude certifikát od Mjölk, který se může docela dobře vyjímat v portfoliu.

 

Program je připraven i pro návštěvníky. Ti se mohou těšit na přednášky a besedy týkající se hlavně architektury, ekologie a životního prostředí. Náměstí Přemysla Otakara II. se tak stane místem setkávání a odpočinku, uměleckým ateliérem, ale i jednou ze scén Budějovického Majálesu.

 

Takže – pokud si chceš posedět v centru města v netradičním prostředí, dozvědět se ty nejaktuálnější informace třeba i z našeho zákulisí, tak víš kam zajít!


 

ofiko pozvánka od pana stavbyvedoucího:

 

“Příští týden od čtvrtka do středy proběhne pod naším vedením festivalový workshop. Na programu bude stavění dřevěných objektů pro účely festivalu Majáles. V neděli otevřou festival naši dva stážisti ze Švýcarska svojí přednáškou, která se bude zabývat právě festivalovým workshopem. Teodora a Alessandro budou také hlavními vedoucími pracovního campu. Vyzkoušíte si, jaké je to pracovat v mezinárodním teamu, naučíte se základy práce se dřevem a užijete si také spoustu legrace. Těšíme se na Vás! Mjölk architekti”

 

Za Mjölk Architekti,

Jan Vondrák