21. May. 2016

získej území pro svou školu!

Jsi z Jírovcovky a chceš už konečně dobýt Jirsíkárnu? Nemáš rád Bigy, ale nechceš jim házet kameny do oken?

Po městě je dost telefonních budek a my jsme se rozhodli asi třicet z nich tenhle rok využít pro volbu krále.  

Jak to celý bude fungovat?

V podstatě podobně jako Dobyvatel, ta online hra. Centrum města je pro hru rozděleno na třicet území a každé má svojí budku. Jestli chceš nějaké území zabrat, buď u budky ve správný čas, zvedni hovor, vyslechni čtyřmístný kód a ten pak přes internet odevzdej. Průběh hry půjde sledovat přes online mapu.

Zúčastnit se může každý – absolvent Český, fanoušek ČAGu a nebo třeba profesorka z Obchodky.

Tak jdeš do boje? MAPA ZDE

Zkrácená pravidla:

Hra

Centrum města je, co se hry týče, rozděleno zhruba na třicet území, každé se svojí telefonní budkou. Tyto území se dají zabrat jednou ze soupeřících škol, a to tak, že budete u budky ve správný čas a ve chvíli, kdy zazvoní, zvednete telefon, vyslechnete si čtyřmístný číselný kód a na této stránce ho odezvdáte. Při tom zvolíte školu, v jejíž prospěch dobýváte. Odpočet do dalšího prozvonění každé z budek a aktuální stav hry je na mapě výše.

Začátek hry

Na začátku hry jsou všechna území neobsazená. Každá budka je v náhodné časy prozváněna do doby, než území jí náležící někdo obsadí. Ve chvíli, kdy už na mapě není volné místo a není více budek k prozvánení, přechází hra do další fáze.

Druhá fáze hry

V druhé fázy zvoní budky pouze v hraničních oblastech, tedy v územích, která sousedí s územím někoho jiného. Školy si tedy můžou navzájem zabírat území a soupeře můžete úplně zničit tím, že mu zaberete všechna jeho území. Konec hry nastává předčasně ve chvíli, kdy nějaká škola obsadí všechna možná území. Jinak hra končí v pátek před průvodem.

Hodnocení

Pokud někdo zabere alespoň dvě třetiny celé mapy, stává se absolutním vítězem. Pokud se tak nestane, hlasy se rozdělí poměrově.

Co je povoleno

Povoleno je vše, při čemž nebude nikomu ublíženo, a to fyzicky ani duševně, a nebude narušen duch hry. Snažit se nabourat hru tak, abyste zabrali území jiným, než výše uvedeným způsobem, je přes čáru. Stejně tak někomu fyzicky hrozit. Nenápadně vysadit sluchátko, aby jinému týmu budka nezazvonila, je na druhou stranu v pohodě. Nekalosti hlašte na kuba@budejovickymajales.cz. Neváhejte se ozvat i v případě nejasností. Budeme diskrétní.

Vítěz obrdží 300 bodů pro svého kandidáta. To by mohlo slušně zamíchat s pořadím...